Jeni duke shiquar faqen:  Ballina >
Ballina
Kush Jemi Ne?
AlbaProject Networks ėshtė lider nė hostimin e siteve shqiptare nė Internet.
Shėrbimi ynė u ofrohet afėr 300 websiteve shqiptare nė internet duke mundėsuar prezencėn e tyre nė internet.
Planet e Hostimit te AlbaProject Networks, janė hartuar qė tė mbėshtesin nevojat dhe dėshirat individuale, tė bizneseve tė mėdhenjė, dhe bizneseve tė vogla.
Shėrbimet Tona
Shėrbimet tona ofrojnė regjistrimin e  domenave, hostim webfaqesh, hostim pėr struktura tregtie online (e-commerce), servera tė dedikuar dhe njė sėrė Gjuhėsh Programimi (PHP/ASPX) e Sisteme Manaxhimi pėr Baza tė Dhėnash (MySQL/Microsoft SQL/Postgresql).
Aktiviteti i Kompanisė Tonė
Aktiviteti i firmės tonė shtrihet nė disa fusha. Duke kėrkuar tė plotėsohen nevojat e ndryshme nė informatizimin e procesit tė punės, ne kemi krijuar disa sektore. Secili prej tyre ėshtė i decentralizuar per tė ofruar shėrbimim mė tė mire qė mund tė gjendet nė tregun Shqiptar.

Siguria e Serverėve dhe rrjetit tonė
Servera nė Linux dhe Windows 2003. Nė kėtė menyrė ofrohen hostime dhe ndihmė pėr modulet kryesore tė programimit nė web dhe po ashtu edhe pėr sisteme databazash. Ofrohet mundėsia e vendosjes sė skripteve apo programeve nė CGI, PERL, PHP, ASP dhe ASPX (teknologjia .NET)
Serverat tanė janė te mbrojtur nga Cisco Guard XT dhe nga Arbor Peakflow kundėr DDOS (sulmeve) qė mund tė dėmtoje biznesin e klientėve tanė.
Copyright (c) AlbaProject Networks
Rrjeti i pastėrt dhe Internet
Falė 3COM-Switching rrjeti jonė intern ėshtė i klasifikuar mjaft mirė dhe qarkullimi i datave bėhet me 10/100 MBit shpejtėsi. Kėshtu qė ia mundėsojmė ēdo serveri tė kyēur nė LAN qė tė komunikon me Backbone tonė me shpejtėsinė qė edhe e kėrkon vet.